Jakuzi

Burdasınız: Anasayfa
/
Projeler
/
Jakuzi

Jakuzi

Hidromasaj ve yararları :

Su çok yararlı elementtir. Hidroterapi ise bilinen en eski tedavi metodlarından biridir. Modern teknoloji ve tıp otoritelerinin yaptığı araştırmalar sonucunda yüzyılımızın başında hidromasajın en önemli hidroterapi tekniklerinden biri olduğu kanıtlanmış ve kabul edilmiştir. Hidromasajın terapik (tedavi) açısından başarıları oldukça fazladır.

Hidromasajın Faydaları:

Hidromasaj, bir taraftan kan dolaşımını hızlandırır iken diğer taraftan vücutta birikmiş bulunan toksinleri deri aracılığı ile dışarı atılmasına da katkı sağlar. Hidromasaj aynı şekilde deriye kadar uzanan sinir uçlarının uyarılması sonucu bazı ağrıların dindirilmesine, günlük yaşamın geriliminden uzaklaşılmasına yardımcı olur.

Uyarı: Ancak hidromasaj; Lokomotor sisteminin, metabolizma ve sinir sistemindeki bazı rahatsızlıkların, aşırı kiloların yol açtığı sorunların, dolaşım sistemi ve uykusuzluk sorunlarının bağırsaklarla ilgili bazı rahatsızlıklar için yararlı değildir.

Bununla birlikte sportif aktivitelerden sonra veya stresli yorucu bir gün sonrasında hidromasaj, insan vücudunun eski dinamizmini kazanmasında çok önemli bir rol oynamakta ve zihinsel rahatlama sağlamaktadır.

Hidromasaj, yüksek tansiyon, kalp ve akut rahatsızlıkları olan hastalara tedavi olarak önerilmektedir. Bunların dışında genç – yaşlı herkes için hidromasaj çok yararlı ve doğal tedaviyi destekleyici bir yöntemdir.